uoshita
16 بهمن 1401 - 08:59

مینودشت در صدر حوادث جاده ای گلستان/ به ۱۷۷۶ حادثه امدادرسانی شد

گرگان- مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از امدادرسانی به هزار و ۷۷۶ حادثه از بهمن ۱۴۰۰ تا بهمن ۱۴۰۱ خبرداد و گفت: مینودشت با ۲۶۶ مورد حادثه در صدر حوادث جاده ای گلستان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم غریب آبادی، شامگاه شنبه در خصوص خدمات جمعیت هلال احمر گلستان از بهمن ۱۴۰۰ تا بهمن ۱۴۰۱ در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: طی این مدت مأموران امدادی هلال احمر گلستان در حوادث آتش سوزی جنگل و مرتع هفت مورد، برف و کولاک ۶۱، جاده‌ای هزار و ۳۰۶ مورد، خدمات حضوری ۴۳ مورد، خدمات مناسبتی ۱۰ فقره، دریایی – ساحلی پنج مورد، رانش زمین یک مورد، ریزش آوار پنج مورد، ریلی یکی فقره، زلزله دو مورد، سیل و آبگرفتگی ۳۷ فقره، شهری ۱۵۳ فقره، صنعتی و کارگاهی سه مورد، کوهستان ۱۳۶، موج سرما یک، هوایی پنج مورد حضور داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان مجموع این حوادث را هزار و ۷۷۶ مورد اعلام کرد و افزود: تعداد حادثه دیدگان هم ۹ هزار و ۵۵۵ نفر بوده که از این تعداد سه هزار و ۶۰۳ نفر مصدوم شده بودند.

وی بیان کرد: هزار و ۴۲۶ مصدوم توسط هلال احمر به بیمارستان منتقل شده و به چهار هزار و ۷۸۷ نفر هم امدادرسانی شد.

غریب آبادی تعداد تیم امدادی شرکت کننده را دو هزار و ۳۸۴ گروه متشکل از ۶ هزار و ۲۲۳ نفر اعلام کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: سه شهرستان اول در پوشش امدادی حوادث جاده‌ای شامل مینودشت با ۲۶۶ مورد، گرگان با ۲۴۹ مورد و کردکوی با ۱۹۲ مورد هستند.

وی اضافه کرد: سه شهرستان اول در پوشش امدادی حوادث کوهستان هم شامل گرگان با ۳۶ مورد، مینودشت با ۳۴ مورد و علی آبادکتول با ۲۳ فقره بوده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1019396