uoshita
13 دی 1401 - 09:04

اخلاص در عمل موجب عزت‌مندی شهید سلیمانی شده است

گرگان- روحانی ترکمن اهل سنت گفت: همسانی کردار با گفتار، اخلاص در عمل و فضل الهی موجب عزت‌مندی و جایگاه رفیع شهید سلیمانی نزد امت های آزادی خواهد جهان شده است.

یوسف آخوند سخندان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی فرماندهی بود که عملکردش هیچ تفاوتی با گفتارش نداشت و به آن چیزی که بر زبان جاری می‌کرد عمل می‌کرد؛ اخلاص در عمل حاج قاسم موج می‌زد و فضل الهی موجب عزت‌مندی و جایگاه رفیع وی نزد امت‌های آزادی خواه جهان شده است.

این روحانی اهل سنت افزود: شهادت حاج قاسم سلیمانی برخلاف پیش بینی دشمنان باعث شد او در تاریخ زنده بماند و اتحادی عظیم در دل میلیون‌ها ایرانی و امت اسلامی شیعه و سنی به وجود آورد.

وی بیان کرد: ظلم ستیزی در فطرت حاج قاسم جای داشت و مهم نبود که فرد مظلوم چه دین و مذهبی دارد، ملت مظلوم سنی و شیعه با ملت مظلوم مسیحی برایش فرقی نداشت و به هر ندای هل من ناصر ینصرنی پاسخ مثبت می‌داد.

سخندان گفت: اگرچه جهان اسلام و جبهه جهانی مقاومت، شخصیت برجسته ای را از دست داد، ولی درخت تنومند مبارزه با تروریسم با اهدای خون این سردار بزرگ تنومندتر شده و سپاه مسلمین جهان به فرموده رهبر معظم انقلاب پاسخ کوبنده‌ای به آمریکای جنایتکار و ایادی استکبار خواهد داد.

این روحانی اهل سنت شهید سلیمانی را شخصیتی مردم‌دار و ساده‌زیست دانست و گفت: شهید سلیمانی هیچ گاه به دنبال مال دنیا نبود و مردم هم وقتی مشاهده می‌کنند که مسئولان و فرماندهان آنها این گونه کار می‌کنند، پای همه سختی‌های نظام و انقلاب می‌ایستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 951514